1713804 660

مهاجم سابق داماش در دو فصل اخیر لیگ برتر با ذوب‌آهن آن‌قدر خوب به چشم آمد که در پایان لیگ پانزدهم مشتری زیاد داشت. جدی‌ترین متقاضی جذب حسن‌زاده پرسپولیس بود. تیمی که با از دست دادن مهدی طارمی نیاز به مهاجمی داشت که خصوصیاتی مشابه با آقای گل لیگ برتر داشته باشد. هرچند طارمی امروز با پرسپولیس بری ماندن به توافق رسید.

تقابل های مستقیم حسن زاده با پرسپولیس

عملکرد حسن‌زاده در نبردهای مستقیم با پرسپولیس جالب‌توجه بود. در واقع درخشش این مهاجم بلندقامت برابر ارتش سرخ سبب شده بود تا استقلال هم نیم‌نگاهی به او داشته باشد.

مسعود 3 گل طی دو فصل اخیر به پرسپولیس زد در حالی که هر سه گل یادشده تاثیر مستقیم در موفقیت ذوب‌آهن برابر حریف داشت.

حسن‌زاده اولین بار هفته بیستم لیگ دوازدهم پای به سطح اول فوتبال ایران گذاشت. یکشنبه 15 بهمن ماه سال 91 این مهاجم بلندبالا در دقیقه 57 دیدار داماش برابر پیکان جای هادی سهرابی را گرفت. هرچند که در ادامه فقط 30 دقیقه دیگر شانس بازی برابر فجر را پیدا کرد و فصل برایش به اتمام رسید.

گل اولش را به تیم فرکی زد

اینکه امروز حسین فرکی در راس کادر فنی سایپا خواهان به خدمت گرفتن مسعود حسن‌زاده شده قابل تامل است. در واقع این مهاجم یکشنبه 20 مرداد ماه سال 92 - در ایستگاه چهارم لیگ سیزدهم - نخستین گل لیگ برتری‌اش را به فولادی زد که حسین فرکی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشت.

دو سال و یک ماه و دو هفته قبل داماش 3 بر یک به فولاد فرکی باخت در حالی که گل‌های تیم پیروز را لوسیانو پریرا (2) و بختیار رحمانی زدند. با این حال ضربه دقیقه 47 حسن‌زاده هم درون دروازه جنوبی‌ها نشست وهم به خاطر سرمربی حریف ماند.

نه به استقلال رحم کرد نه به پرسپولیس

در لیگ چهاردهم، حسن‌زاده جوان راهی ذوب‌آهن شد تا طی 1560 دقیقه 9 گل به ثمر برساند و یک پاس گل برابر سایپا ارسال کند.

مسعود که موفق شده بود به گسترش، استقلال، پدیده، تراکتورسازی، پرسپولیس، راه‌آهن، سایپا (2) و فولاد گل بزند، 2 پنالتی هم در تقابل با گسترش فولاد و استقلال‌ خوزستان گرفت. عملکرد بازیکن تازه‌وارد ذوب‌آهن کم‌نقص می‌نمود.

این مهاجم در لیگ پانزدهم نیز طی تنها 953 دقیقه 6 گل دیگر با پیراهن ذوب‌آهن به ثمر رساند در حالی که 2 گل از مجموع ضربات یادشده سهم پرسپولیس برانکو بود.

حال باید دید آیا مهاجمی که توانایی‌هایش را در ذوب‌آهن گل‌محمدی نشان داده، با پیوستن به سایپا هم می‌تواند خطری جدی برای خطوط دفاعی تیم‌های بزرگ باشد؟

مسعود حسن‌زاده در چهار فصل حضور لیگ برتری‌اش 4 هزار و 484 دقیقه پیراهن داماش و ذوب‌آهن را بر تن کرد تا 20 گل به ثمر برساند.

 

جدول عملکرد مسعود حسن‌زاده در ادوار لیگ برتر

لیگ

تیم

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل زده

نکته ویژه

12

داماش

2

-

63

-

33دقیقه برای پیکان بازی کرد و 30دقیقه برابر فجر

13

داماش

28

21

1908

5

به فولاد، گسترش، ذوب‌آهن(2) و مس گل زد

14

ذوب‌آهن‌

25

17

1560

9

هم به استقلال گل 3 امتیازی زد هم به پرسپولیس

15

ذوب‌آهن

19

11

953

6

2 گل دیگر به پرسپولیس زد

مجموع

74

49

4484

20